מה למדתי מהצלילות בים? שונית האלמוגים – לא מה שחשבתי

מה למדתי מהצלילות בים? שונית האלמוגים – לא מה שחשבתי

כמה שנלמד יותר ככה נבין שאנחנו יודעים פחות, מה שבטוח יש משהו שמקשר בין כולנו וזה החיים המשותפים בכדור הארץ. שונית האלמוגים מהווה את המבנה הביולוגי הגדול ביותר וניתן לצפות בה אפילו מהחלל – איך המערכת הזו עובדת?

עובדה מפתיעה לגלות שהאנושות יודעת יותר מידע על הירח מאשר על הים, אפילו במרחק של כמה ק"מ מהחוף, במיוחד בהתחשב בעובדה שיותר משני שליש מפני השטח בכדור הארץ מכוסים על ידי אוקיינוסים. מסתבר שיש לנו מפות יותר מדוייקות של מאדים מאשר של האוקיינוסים שלנו..

כנראה שבשנים הקרובות אלא אם כן יפתחו מכשירים מאוד מיוחדים לא נצליח לחקור כמו שהיינו רוצים את האוקיינוסים מכיוון שקרקעית הים נמצאת עמוק מאוד (מגיעה גם ל-11 ק"מ) והלחץ האטמוספרי בעומקים כאלו הוא כל כך קיצוני שאין סיכוי שאדם יוכל לשרוד בו אלא אם כן יש לאדם צוללת מיוחדת עמידה ללחץ.

מאוד מבלבל כל עניין הטבע, מה שנראה לנו יום אחד בצורה מסויימת יכול מחר להתגלות במחקרים שהוא בכלל הפוך. האנושות מגלה בכל יום כמה שהידע שלנו מוגבל ולא ממצה אפילו מעט מהמציאות שסובבת אותנו. רב הנסתר על הנגלה בעולם התת ימי ומאוד מעניין לגלות שגם היצורים שחיים אי שם במעמקים ולא שמענו אפילו על קיומם, מקושרים בצורה כלשהי גם אלינו…