פסיכולוגיה וחכמת הקבלה

המקובלים מאוד מעריכים את הפסיכולוגיה הנשענת על מחקרים אמפיריים החוקרים סיבה ותוצאה. ללא כל מיני הנחות תיאורטיות בלתי ניתנות להוכחה אלא פסיכולוגיה פרקטית, המבוססת על "אינפוט" ו"אאוטפוט": כאשר הפסיכולוג חוקר את האדם ובונה את התמונה ההתנהגותית שלו על פי "כניסות" ו"יציאות" כשהאדם הוא האובייקט שבאמצע. בעל הסולם, גדול המקובלים של המאה העשרים ומי שחיבר כתבים עצומים בתחום חכמת הקבלה המודרנית, מכנה את התחום הזה פסיכולוגיה מטריאליסטית.

מה ההבדל בין חכמת הקבלה לפסיכולוגיה?

הפסיכולוגיה חוקרת את האדם ברמת העולם הזה, הרגיל שבו כולנו חיים. ואילו חכמת הקבלה חוקרת רובד גבוה יותר של האדם, שנקרא "נשמה". ההבדל המהותי ביותר הוא שאת הנשמה יכול רק האדם עצמו לחקור, באמצעות שיטת המחקר שהוא לומד מהמורה הרוחני שלו, המקובל. וזוהי שיטת הקבלה. 

תוכנית מערוץ קבלה לעם

הקבלה מלמדת אותנו כיצד לגלות את הכוח העליון שמפעיל ומנהל את כל הטבע. היא מאפשרת לנו להרחיב את התפיסה שלנו אל מעבר לעולם הרגיל היומיומי שאנו מרגישים באופן טבעי, ולפתח כלי קליטה חדשים שבתוכם ניתן לתפוס את הממד הרוחני. 

הממד הזה אינו מוגבל במגבלות העולם הזה של זמן, מקום ותנועה. הוא אינו תלוי בחיים ומוות הגשמיים, ולמעשה מתקיים באופן נצחי. ובמקום הכאוס, תחושת המרוץ והלחץ שמורגשים בעולם הזה, בעולם הרוחני שורה הרמוניה עליונה שמחברת בין כל הניגודים לשלם אחד עצום ואינסופי. 

מה הוסיפה הפסיכולוגיה למין האנושי?

הפסיכולוגיה מכינה אותנו למחקר גבוה ופנימי יותר, שאותו מספקת חכמת הקבלה. אך כאמור הפסיכולוגיה מוגבלת בתחומי העולם הזה. לכן, כאשר מתעורר באדם חיפוש פנימי יותר שמתבטא בשאלות עמוקות כמו לשם מה אנו חיים? מהי מטרת החיים? לאן החיים מובילים אותנו ומהי המשמעות שלהם? עליו לחפש את התשובות באתר בני ברוך

זאת מפני ששיטה עתיקת יומין זו מסוגלת לגלות בפניו את הרובד הפנימי והנסתר הטמון בעמקי הטבע, שאליו הוא משתוקק. באמצעותה ניתן ליצור קשר אישי, ישיר, בלתי אמצעי עם הבורא, הכוח שברא את כל המציאות, משגיח ומנהל אותה.