למה?

יוצאים מהבדידות אל חיים של אהבה ובטחון: חכמת הקבלה מסבירה

החיים במרוץ המודרני כל כך עמוסים, לחוצים, מלחיצים, ובתוכם אנחנו כל כך לבד. יש בינינו קשרים, אבל בעיקר דרך מסכים. טלפון, טלוויזיה, מחשב וחוזר חלילה. ואנחנו עדיין לא מרגישים במלוא העוצמה עד כמה התנתקנו מהחום שעטף אותנו, שמילא אותנו בביטחון ובשמחה. חום של משפחה, שבט, חברה שלמה שגידלה אותנו בצורה טבעית כמו ברחם של אימא. קבלה לעם מסבירה את התהליך והפתרון.

מתי התחלנו להתנתק?

הנתק נוצר כשהאגו של כל אחד מאתנו התחיל לגדול ולהפוך ליותר חשוב מהקשרים בינינו. זה תהליך שהתחיל מזמן, כבר לפני אלפי שנים. אז, כשעוד חיינו בתוך הטבע בלב הסהר הפורה, היינו כמו חמולה אחת גדולה שבה כולם אוהבים את כולם, הילדים גדלים בשמחה ובביטחון והכול טוב. אבל באיזשהו שלב האגו התחיל לגדול ולהרים את ראשו. פתאום כל אחד דואג לביתו, לצרכיו, ומתחיל להתנתק מהאחרים. רוע, שנאה ופילוג מתחילים להתפשט. 

והיום השיא של זה מגיע, כשאפילו בתוך המשפחה כבר אין שקט ושלווה. כל זוג שלישי מתגרש, ילדים גדלים ולא מרגישים קשר חזק ואוהב להורים כמו שהיה פעם, כל אחד בחדר שלו עם המסכים שלו. אבל בתוך תוכנו נשארנו אותם יצורים חברתיים שזקוקים לחום, אהבה ותחושת שייכות כדי לחיות בשמחה ובביטחון. רמות הבדידות והסטרס משבשות לנו את המערכות הגופניות והרגשיות. אנחנו מטבענו צמאים לקשר, ולבדידות לא נוכל להתרגל לעולם. 

אז מה הפתרון?

קודם כל, הפתרון הוא לא פיסי. אנחנו לא נחזור לחיות במערות ביער או באוהלים במדבר. לא נשאב מים מהבאר ונזרוק את הטכנולוגיה לפח. זה לא הכיוון שעליו מדובר כאן. אבל אנחנו כן נחדש את הקשרים בינינו לחיים שיתמלאו בחום, אהבה, אמון ובטחון. ודווקא היום, בשיא המילניום השלישי והאגו הענק שדורס ופורץ בינינו, דרושה שיטה מעשית ומדויקת על מנת שנצליח לעשות את זה. 

בני ברוך מלמדים: השיטה לגילוי האהבה החבויה

השיטה אמנם רלוונטית ומיועדת לימינו אך שורשיה נטועים עמוק במקורות שנכתבו כבר לפני אלפי שנים והיא מסתכמת במשפט אחד: על כל פשעים תכסה אהבה. כמו שמסבירה חכמת הקבלה, אהבה אמתית מתגלה דווקא מעל הפשעים, כלומר מעל הבעיות, הריבים והריחוק שמייצר בינינו האגו. העניין הוא לא לנסות ולפתור אותם באותו המישור שבו הם מתעוררים, כי כמו שכולם מגלים היום פשוט אין לזה סוף. הנקודה היא לדעת לעלות מעליהם אל מישור אחר של אהבה. ואת זה מלמדת חכמת הקבלה המקורית.