חנויות טפטים בטורנטו, קנדה

חנויות טפטים בטורנטו, קנדה

בביקור האחרון שלי בטורנטו לקחה אותי קולגה לסיבוב חנויות טפטים מעוצבים. מכיוון שעניין אותי מאוד לגלות מה חם עכשיו בטורנטו הסכמתי – בדרך כלל כשנוסעים לחו"ל בענייני עיצוב אז נחשפים בתערוכות גדולות לטרנדים מעניינים או לדברים ייחודיים, אך הפעם התמזל מזלי לבחון מקרוב מה שהקנדים או לפחות תושבי טורנטו אוהבים וקונים.

החנות הראשונה היתה קנדל ושות, חנות שהיא גם אולם תצוגה וגם חנות פתוחה לציבור אך נדרשת קביעת פגישה מראש לפני הביקור. כל הטפטים בחנות היו מאורגנים בצורה משעית לפי המיקום שלהם בספרי הקטלוגים כך שהיתה התאמה מטורפת בין הספרים לבין מה שראית באולם התצוגה בפועל. המגוון היה עצום וניתן היה למצוא דוגמא לכמעט כל טפט שנמצא בקטלוג. הנציגה המקומית הבטיחה לנו שניתן להזמין כל טפט שבקטלוג שאינו בנמצא בחנות במידת הצורך, למרות שלא מצאנו כאלו. בשונה מחנויות שאי בדרך כלל מבקרת, חנות זו גם הציעה את שירותי ההתקנה של הטפטים ללקוחות שמעוניינים בכך.

החנות השנייה שביקרנו בה היתה רדפורם. הייחודיות בחנות זו שהיא המשווקת הבלעדית של מותג אירופאי אקסלוסיבי שאותו היא מייבאת מאיטליה. למותג מעל חמש מאות תבניות עיצוב שונות ומאפשר התאמה אישית של טפט לצרכי הלקוח: ניתן להזין באתר החברה את מידות הקיר הרצויות וכן לבחור את התבנית המועדפת או לחלופין להרכיב תבנית ייחודית משלך ולשלוח לחברה ולאחר אישור התשלום הטפט ייוצר באופן ייחודי באיטליה

ויישלח אלייך תוך עשרים ימי עסקים. רעיון מעניין, במיוחד לאמנים או לאנשים שאוהבים טפטים ייחודיים. אני מוכרחה לומר שלא התעמקתי לחלוטין בנושא המחיר מה שגרם לי להצטער בדיעבד משום שלא ניתן להבין את העלויות מטרם שמבצעים הזמנה.

החנות האחרונה שביקרנו בה היתה פריים טיים פיינט אנד פייפר או במילים אחרות זמן השיא של הצבע והנייר, זו כנראה חנות הטפטים הגדולה ביותר בטורנטו עם למעלה משלושים ושישה מותגי טפטים שונים ומאה ועשרים תבניות עיצוביות שנמצאות במלאי וזמינות לרכישה במחיר של כעשרים ותשעה דולרים לגליל. ייחודיות נוספת של החנות הזו היא שפרט למגוון הרחב של הטפטים במחירים נמוכים יחסית היא גם מציעה מותגי טפטים לסלון שבדרך כל זמינים אך ורק למעצבים כמו קול אנד סאן, אוסבורן אנד ליטל, וויליאם מוריס אנד שומאכר ואחרים.