איך בונים זוגיות מושלמת על פי חכמת הקבלה

נתונים שמתפרסמים לאחרונה מראים שבישראל מתאבדים כ- 150 אבות גרושים בשנה. נראה שלאחר הגירושים דווקא הגברים נוטים להיכנס למשברים נפשיים קשים כתוצאה מהפרידה מהמשפחה, וכן מהעול הכלכלי והכללי הנלווה לכך. כאן עולה שוב השאלה למה בימינו אנו רואים אחוזי גירושים כל כך גבוהים, ומה הפתרון למצב. חכמת הקבלה מסבירה. 

הבסיס לזוגיות טובה

לדוגמא, אצל בני ברוך רואים עוצמה אדירה בכוחה של האישה להשפיע על הגבר, לבנות ביניהם זוגיות טובה ולבנות את העולם בכלל. אם בידי הנשים תהיה חכמת החיים הבסיסית והאדירה שמספקת חכמת הקבלה, הן יוכלו לחולל שינוי עצום בחיים. הבעיה מתחילה מזה שהיום נשים כבר לא מבינות עד כמה הגבר, למרות שכלפי חוץ אולי נראה כמאצ'ו מחוספס, מבפנים הוא מאוד עדין, שברירי, זקוק נואשות לתמיכה ולליטוף אימהי של אישה. 

פעם קראתי בספר מעניין שנתקלתי בו במקרה באיזו חנות ספרים שגבר בעצם זקוק לאורך כל חייו לאמא. ממש כמו עובר שניזון מאימו דרך חבל הטבור, לאחר מכן יונק, ואז גדל ומתחנך בחום ואהבה של אמו, כך הוא צריך לעבור לידיה האוהבות של אשתו שתפנק אותו ותמשיך במשהו את היחס של האם אליו. 

מיד לאחר החתונה הגבר מתחיל לחפש באשתו את דמות האם, ברגעים בהם הוא מוצא בה את היחס הזה הוא מתמלא בשמחה, ואם לא, הוא ממש מתמלא בצער ושברון לב. מרגיש כמו תינוק שננטש בעולם. זה טבעם של כל הגברים, אפילו המאצ'ואיסטים ביותר, שדווקא הם מציגים את עצמם כך כלפי חוץ כדי לחפות על חוסר הביטחון הפנימי שלהם.

כוחה של אישה לפי חכמת הקבלה

ברגע שאישה תעטוף את הגבר בצורה נכונה ותשלים לו במשהו את דמות האם, היא פשוט תקנה אותו. מיד. וכך היא תזכה בגבר טוב שרק ירצה להעניק לה את כל העולם בחזרה כהכרת תודה ומתוך רצון שהא תמשיך ותתייחס אליו כך. היא תזכה באינסוף פרגון, אהבה, כבוד והערכה ממנו, פשוט תקבל כל מה שאישה רוצה לקבל מגבר. וכך מערכת היחסים ביניהם תיבנה באופן מושלם שיספק את שניהם.

ידוע גם מהמקורות שלנו שכך נהגו אבותינו. יעקב הכניס את אשתו לאוהלה של אמו כדי שתלמד ממנה כיצד לבנות את ביתם ואת הקשר ביניהם בצורה נכונה. אבל היום כולנו, נשים וגברים, בעולם המודרני שמוצף באינסוף מידע, דווקא את הידע הקריטי ביותר הזה שמהווה את הבסיס לאושר שלנו, לא מקבלים. 

המוני נשים וגברים חווים תסכול, אכזבה ושבר פנימי כתוצאה מהקשרים הזוגיים שלא מצליחים להיבנות ולהתמלא באהבה לאורך זמן. ולכן הפתרון האמיתי כפי שמסבירה חכמת הקבלה הוא להעניק לבנים ולבנות כבר בצעירותם את החינוך הנכון. 

הגברים צריכים ללמוד כיצד לבטא כלפי נשים הערכה ופרגון על מאמציהן, ונשים צריכות ללמוד כיצד לחקות בפשטות את היחס של האם של בן זוגן כלפיו. ממש לחקות בכמה טריקים פשוטים של לבשל לו את האוכל שאהב בילדותו, לעטוף אותו בכמה מילים של "תלבש מעיל כי אולי ירד גשם" וכן הלאה.

אבל צריך לעשות זאת ממש בצורה הנכונה והמדויקת שהגבר ירגיש דרכה את היחס והחום של האם. ולא בצורה הטכנית של ג'נגול בין אינספור משימות של כביסה, בית, ניקיון ואוכל, ולצפות בחזרה ליחס, כמו שקורה פעמים רבות. 

הרי באותה צורה הגבר יכול לכבס במכבסה, לשלם למנקה ולהזמין אוכל בטייק אווי. לא לכך הוא זקוק. הוא מחפש נואשות את היחס המיוחד, הפינוקים הקטנים, את הצורה המיוחדת והמזינה של יחס שמראה לו שיש כאן אמא שמטפלת בו. ואת ה"טריקים" האלו אישה חכמה תלמד ותשתמש בהם. ואז במקום דרך של ריבים, צעקות, שתיקות וכעסים, היא תקבל מבעלה את כל מה שהיא רוצה דווקא בחכמה, ברוח טובה ובניווט נכון של הזוגיות והבית.